Kasoterminal Posypay - eleganckie i niezawodne rozwiązanie

Posnet PosPay – testowanie kasoterminala Napisz komentarz

Posnet PosPay to nowe dziecko czołowego polskiego producenta urządzeń fiskalnych. Po kliku dniach testowania urządzenia muszę powiedzieć, że zaskakuje ono prostotą obsługi, długim czasem pracy na zasilaniu akumulatorowym i gabarytami – wygodnie mieści się w każdej dłoni.

Przygodę z urządzeniem rozpocząłem jednak od dokładnego jego obejrzenia – z każdej strony prezentuje się bardzo elegancko – zwraca uwagę kompaktowymi rozmiarami. Mechanizm drukujący znajduje się na dole urządzenia – wymiana papieru wymaga odwrócenia PosPay-a i wrzucenie nowej rolki.

Uruchomienie kasy trwa kilka sekund. Urządzenie chcę podłączyć do komputera i za pomocą oprogramowania udostępnianego przez producenta zaprogramować klika przykładowych pozycji. Wygodnie jest to uczynić za pośrednictwem sieci lokalnej. W tym celu w kasie uaktywniamy interfejs WiFi (Ustawienia -> Ustawienia WiFi -> wirtualny przełącznik z lewej górnej strony przesuwamy, aby zmienił status z niebieskiego na zielony).

Urządzenie przeskanuje dostępne sieci – zaznaczamy naszą i jeśli to konieczne – podajemy do niej hasło dostępu). Aby uzyskać dostęp do kasy wymagane jest jeszcze uaktywnienie tunelu serwisowego (Drukarka -> Tunel serwisowy -> Włącz tunel serwisowy). Po jego włączeniu na ekranie pojawi się adres urządzenia i port, po którym będzie odbywała się komunikacja.

Takie same dane wpisujemy w odpowiednie miejsca oprogramowania OPS – i łączymy się z urządzeniem.

Załóżmy, że chcę zaprogramować kasę do salonu kosmetyczno – fryzjerskiego. Usługi mogę podzielić na grupy: fryzjerstwo, manicure, pedicure, kosmetyka. Pozwoli mi to przy późniejszym wyborze sprzedawanej usługi/towaru na znaczne ograniczenie dostępnych pozycji – sprzedaż będzie prowadziło się szybciej i bez zbędnych pomyłek.

Pewne wartości w kasie są już zaprogramowane fabrycznie jak np. jednostki miary. Z poziomu oprogramowania dodaję nowe pozycje z uwzględnieniem docelowych grup towarowych. Program „zapamiętuje” ostatnie wartości np. stawek podatku VAT, jednostek miary i grupę. O ich zmianie musimy pamiętać w przypadku zmiany.

Po przesłaniu asortymentu do urządzenia nie musimy już pamiętać numeru zaprogramowanej pozycji – możemy wygodnie wybierać żądaną usługę z listy.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Koszyk

close