Do kiedy można używać kas oraz drukarek fiskalnych z kopią elektroniczną i papierową?
Do kiedy można używać kas oraz drukarek fiskalnych z kopią elektroniczną i papierową?

Od 1 maja b.r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących, m.in. wprowadzające nowy typ urządzeń fiskalnych online oraz nakładające wobec wyznaczonych grup przedsiębiorców obowiązek wymiany urządzeń fiskalnych na te nowego typu. W międzyczasie zaczęły pojawiać się artykuły na ten temat, w których jest mowa o tym, że urządzeń fiskalnych "starszego typu" z kopią papierową lub elektroniczną, będzie można używać do 31.12.2022 roku. Niestety jest to fałszywa informacja.

czytaj całość »
Certyfikat zgodny z ZSMOPL
Certyfikat zgodny z ZSMOPL

Wychodząc naprzeciw zmianom w przepisach dotyczących prawa farmaceutycznego w zakresie raportowania obrotu produktami o charakterze leczniczym, chcielibyśmy Państwu zaoferować nowość:

Certyfikat zgodny z Zintegrowanym Systemem Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL).

czytaj całość »
OPROGRAMOWANIE DLA CUKIERNI i PIEKARNI "PROFIPIEK"
OPROGRAMOWANIE DLA CUKIERNI i PIEKARNI "PROFIPIEK"

 

 

   

ProfiPIEK to wysoko wyspecjalizowane oprogramowanie do obsługi piekarni i cukierni. Kompleksowość proponowanego rozwiązania obejmuje zakupy i sprzedaż, obsługę magazynu, produkcję a także rozrachunki z dostawcami i kontrahentami, jak również finanse i księgowość. Oprogramowanie jest certyfikowane przez największego producenta systemów operacyjnych - firmę Microsoft. W dobie wszechogarniającego Internetu, ProfiPIEK komfortowo obsługuje się w trybie on-line. Program jest systematycznie rozwijany i ulepszany zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i bezpieczeństwa.

czytaj całość »
Podpis elektroniczny kwalifikowany w 15 minut!

Podpis elektroniczny Eurocert w

Podpis elektroniczny - to narzędzie identyfikujące uczestników wymiany dokumentów elektronicznych oraz służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Powszechność tego rozwiązania stale rośnie - wychodząc na przeciw popytowi zwiększamy tempo naszych usług i już dziś możemy zaproponować państwu wydanie podpisu elektronicznego z certyfikatem kwalifikowanym w ciągi 15 minut. Wszystkie czynności wykonujemy na miejscu w naszej firmie lub u klienta.

czytaj całość »
URZĄDZENIA FISKALNE OD 2015 r.

Ministerstwo Finansów przyzwyczaiło nas już do częstych zmian w przepisach regulujących prowadzenie firm i przedsiębiorstw. Nie mogło być inaczej w 2015 r. Od stycznia 2015 r. obowiązek rejestracji sprzedaży przy pomocy urządzeń fiskalnych został nałożony na lekarzy, prawników, kosmetyczki, diagnostów samochodowych, fryzjerów itp. Wyżej wspomniani przedsiębiorcy mają dwa miesiące na przygotowanie się do nowej formy rejestracji obrotów.
Zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej utraciły także firmy świadczące usługi gastronomiczne, doradcy podatkowi i wulkanizatorzy.
Zapraszamy po nową kasę do naszego sklepu!

URZĄDZENIA FISKLANE W 2016 R. A PRZEPISY
URZĄDZENIA FISKLANE W 2016 R. A PRZEPISY

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14.11.2014 r. reguluje kwestie związane z obowiązkiem posiadania kasy fisklanej. Przedsiębiorcy bezwzględnie zobligowani do posiadania urządzenia fiskalnego w 2016 roku przedstawia się następująco:
- dostawcy gazu płynnego;
- dostawcy części do silników;
- dostawcy nadwozi, przyczep i naczep;
- dostawcy sprzetu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego;
- dostawcy sprzętu fotograficznego;
- dostawcy wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych, perfum i wód toaletowych.
Szczegółowe informacje zawarte są w § 4 powyższej Ustawy.

 

czytaj całość »
Oprogramowanie WAPRO
Oprogramowanie WAPRO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma ASSECO WAPRO tworzy rozwiązania systemowe maksymalizujące konkurencyjność i efektywność działania. Proponowane rozwiązania informatyczne są nowoczesne, elastyczne i dopasowane do polskich realiów. Produkty WAPRO wspierają sprzedaż, finanse i księgowość - wszystko dla małych i dużych przedsiębiorstw.
Każdy z produktów - w zależności od wariantu - dopasowany jest do rozmiaru firmy. Na każdym etapie możliwa jest migracja do bogatszej wersji, rozbudowanie liczby stanowisk. Kolejne wersje oprogramowania dostosowują specyfikę programu do zmian w przepisach tyczących się sfery działalności.
Szeroki wachlarz typów oprogramowania rozpoczyna się od WF-Mag (sprzedaż i obsługa magazynu), poprzez WF-KaPeR (księga podatkowa), WF-FaKir (finanse i księgowość), WF-bEST (środki trwałe), WF-GANG (kadry i płace), skończywszy na WF-Analizy (analizy wielowymiarowe).
Aplikacje współpracują ze sobą także w trybie on-line w ramach jednej sieci komputerowej. Możliwy jest rzecz jasna także eksport off-line na nośniku zewnętrznym. Z myslą o użytkownikach mobilnych firma WAPRO stworzyła wersje aplikacji na urządzenia mobilne (Android, Windows Mobile).

czytaj całość »
CZY KASA REZERWOWA TAKŻE DAJE PRAWO DO ULGI 90%
CZY KASA REZERWOWA TAKŻE DAJE PRAWO DO ULGI 90%

Zakup pierwszego urządzenia fiskalnego może być premiowany zwrotem w wysokości 90% netto wartości, nie więcej jednak niż 700 zł. W przypadku zakupu równocześnie większej liczby urządzeń taki zwrot obowiązuje na każde urządzenie. Zatem kasa rezerwowa, jeśli jest zakupiona i zafiskalizowana zgodnie z danymi zawartymi w zgłoszeniu do US, również może być zakupiona z ulgą w pełnej wysokości.

POSNET REVO
POSNET REVO

Firma POSNET przyzwyczaiła nas już do regularnego wypuszczania na rynek swoich rewolucyjnych produktów. Tym razem chodzi o kasę REVO... Kasa charakteryzuje się nieprzeciętnym designem, z pewnością odpowiadającym współczesnym trendom. Klinowy kształt obudowy naturalnie ułatwia obsługę urządzenia. Klawisze z wyraźnym skokiem, duży wyświetlacz, odporność na zachlapania i możliwość podłączenia opcjonalnej szalki ważącej to kopleksowe podejście do pojęcia nowej generacji kas fiskalnych. Smaczku dodaje fakt, że producent pozwala także na wybranie koloru obudowy! Możliwości także zostały znacznie rozbudowane: baza towarowa 10 000 PLU, standardowy port USB, interfejs Ethernet, zwiększony rozmiar rolki papieru termicznego - czego nie robi się dla Klienta...

czytaj całość »
PRZEGLĄDY URZĄDZEŃ FISKALNYCH W OKRESIE ZAWIESZENIA
PRZEGLĄDY URZĄDZEŃ FISKALNYCH W OKRESIE ZAWIESZENIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawieszenie działalności gospodarczej nie jest tożsame z likwidacją firmy i jego następstwami w postaci m.in. zamknięcia kasy fiskalnej.W czasie zawieszenia przedsiębiorca zobowiązany jest do wypełniania szeregu obowiązków, który zawart jest w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Zatem zawieszenie działalności nie zwalnia właściciela urządzeń fiskalnych od wykonywania obowiązkowych przeglądów urządzeń. Każdy przegląd musi być udokumentowany wpisem do książki serwisowej, protokołem przeglądu a także kopią faktury sprzedaży za usługę.

czytaj całość »
JAKIE INFORMACJE POWINIEN ZAWIERAĆ PARAGON?
JAKIE INFORMACJE POWINIEN ZAWIERAĆ PARAGON?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane, jakie umieszczamy na paragonie, nie są w pełni dowolne. Ustawodawca precyzuje niezbędne minimum, jakie musi zawierać nagłówek dokumentu fiskalnego. Uogólniając - musi być jednoznaczna informacja od kogo kupiliśmy usługę/towar, gdzie dokonaliśmy zakupu i jaki numer NIP ma sprzedawca. W przypadku osoby fizycznej umieszczamy nazwę firmy wraz z imieniem i nazwiskiem przedsiębiorcy, adres prowadzenia sprzedaży (dla sprzedaży mobilnej właściwy jest adres siedziby firmy) i oczywiście numer NIP. Nazwa firmy nie jest obowiązkowa. Gdy sprzedaż prowadzi spółka - niezbędne jest podanie pełnej jej nazwy wraz z typem spółki.

Z punktu widzenia serwisu programującego kasę najważniejsza informacja to NIP - wszystkie inne dane mogą zostać skorygowane po fiskalizacji.

czytaj całość »

Sprawdź ofertę kas oraz drukarek fiskalnych dostępnych w naszym sklepie!

W tym urządzeń fiskalnych ONLINE

Kasy fiskalne w sklepiue ufiss.pl, w tym online
Drukarki fiskalne w sklepiue ufiss.pl, w tym online
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl