Do kiedy można używać kas oraz drukarek fiskalnych z kopią elektroniczną i papierową?
Do kiedy można używać kas oraz drukarek fiskalnych z kopią elektroniczną i papierową?

Od 1 maja b.r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących, m.in. wprowadzające nowy typ urządzeń fiskalnych online oraz nakładające wobec wyznaczonych grup przedsiębiorców obowiązek wymiany urządzeń fiskalnych na te nowego typu. W międzyczasie zaczęły pojawiać się artykuły na ten temat, w których jest mowa o tym, że urządzeń fiskalnych "starszego typu" z kopią papierową lub elektroniczną, będzie można używać do 31.12.2022 roku. Niestety jest to fałszywa informacja.

czytaj całość »
URZĄDZENIA FISKALNE OD 2015 r.

Ministerstwo Finansów przyzwyczaiło nas już do częstych zmian w przepisach regulujących prowadzenie firm i przedsiębiorstw. Nie mogło być inaczej w 2015 r. Od stycznia 2015 r. obowiązek rejestracji sprzedaży przy pomocy urządzeń fiskalnych został nałożony na lekarzy, prawników, kosmetyczki, diagnostów samochodowych, fryzjerów itp. Wyżej wspomniani przedsiębiorcy mają dwa miesiące na przygotowanie się do nowej formy rejestracji obrotów.
Zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej utraciły także firmy świadczące usługi gastronomiczne, doradcy podatkowi i wulkanizatorzy.
Zapraszamy po nową kasę do naszego sklepu!

URZĄDZENIA FISKLANE W 2016 R. A PRZEPISY
URZĄDZENIA FISKLANE W 2016 R. A PRZEPISY

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14.11.2014 r. reguluje kwestie związane z obowiązkiem posiadania kasy fisklanej. Przedsiębiorcy bezwzględnie zobligowani do posiadania urządzenia fiskalnego w 2016 roku przedstawia się następująco:
- dostawcy gazu płynnego;
- dostawcy części do silników;
- dostawcy nadwozi, przyczep i naczep;
- dostawcy sprzetu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego;
- dostawcy sprzętu fotograficznego;
- dostawcy wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych, perfum i wód toaletowych.
Szczegółowe informacje zawarte są w § 4 powyższej Ustawy.

 

czytaj całość »
CZY KASA REZERWOWA TAKŻE DAJE PRAWO DO ULGI 90%
CZY KASA REZERWOWA TAKŻE DAJE PRAWO DO ULGI 90%

Zakup pierwszego urządzenia fiskalnego może być premiowany zwrotem w wysokości 90% netto wartości, nie więcej jednak niż 700 zł. W przypadku zakupu równocześnie większej liczby urządzeń taki zwrot obowiązuje na każde urządzenie. Zatem kasa rezerwowa, jeśli jest zakupiona i zafiskalizowana zgodnie z danymi zawartymi w zgłoszeniu do US, również może być zakupiona z ulgą w pełnej wysokości.

Sprawdź ofertę kas oraz drukarek fiskalnych dostępnych w naszym sklepie!

W tym urządzeń fiskalnych ONLINE

Kasy fiskalne w sklepiue ufiss.pl, w tym online
Drukarki fiskalne w sklepiue ufiss.pl, w tym online
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl